5 rzeczy, których nie należy robić gdy jest się gościem!

Generalnie nie lubię gości. Ani sama nie lubię u kogoś zostawać na dłużej niż jeden dzień, ani też nie przepadam za przyjmowaniem w moje progi długoterminowych lokatorów. Wyjątek stanowi kilkoro przyjaciół, którym wolno u mnie wszystko.. no prawie wszystko (sami jednak doskonale wiedzą, w które strefy nie należy wkraczać i jakich zachowań się wystrzegać aby uniknąć klątwy cioci M.).

Nie ma nic fajnego w spaniu u kogoś, bo po pierwsze nawet gdy jesteś zaproszony, zawsze czujesz się jak wrzód na dupie. Nie możesz się zrelaksować, spać do której chcesz, wypić takiej kawy jaką pijesz zawsze, chodzić nago itakdalej.. Nawet po imprezie trwającej do godzin rannych, kiedy to wszyscy polegli jak stali i odpłynęli w swoje alko-sny, ja zawsze, jak ten wariat, wracałam do własnego domu. Bo tak i już.

Jeżeli jednak już musisz u kogoś zostać na noc, zapamiętaj że:

1. Kiedy zdarzy ci się obudzić przed gospodarzem, leżysz dalej cicho jak pan nakazał. Twój pech. Jak ci się nudzi, możesz pograć w Fruit Ninje bez dźwięku, czy cokolwiek. Nie masz prawa jednak wstać, zacząć szeleścić swoimi rzeczami, aby pobudzić wszystkich w koło.

2. Nie łazisz po domu węsząc po wszystkich kątach i z uśmiechem na ustach nie oznajmiasz: „O! A tu to chyba jeszcze nie byłem!”. Jeżeli gospodarz będzie miał ochotę oprowadzić cię po swoim mieszkaniu, z pewnością to zrobi.

3. Nie wybrzydzasz przy jedzeniu! „O nie.. jak możesz jeść ten syf.. przecież to niezdrowe. Bo wiesz, JA to tylko razowy..” Ciesz się, że w ogóle zostałeś czymś poczęstowany. Takie zachowania kojarzą mi się też z częstowaniem fajkami. Kiedy ktoś pyta, czy masz papierosa, a gdy wyciągasz swojego mentolowego slima, słyszysz: „Palisz mentole? Fu.” No niee.. Uśmiechasz się wtedy pięknie, dziękujesz i jarasz co dostałeś. Bo jak się nie ma co się lubi.. i tak dalej.

4. Nigdy, przenigdy nie próbuj zaprzyjaźniać się na siłę z psem lub kotem gospodarza. Rzygać się chce na samą myśl o „Jejuśku, jaki ty jesteś piękny” i przemowach jak to uwielbiasz psy i jak one WSZYSTKIE uwielbiają oczywiście ciebie. „No popatrz, za nikim tak nie chodzi, tylko za mną.” Ta. No popatrz..

5. Sprzątasz po sobie. Super, że jesteś „w gościach”, ale nie licz na to że osoba, u której mieszkasz będzie wyciągała twoje długie czarne i mokre kłaki (nie ma nic bardziej obrzydliwego) z umywalki, czy spod prysznica.

To by było na tyle. O.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “5 rzeczy, których nie należy robić gdy jest się gościem!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s